SENĀ HANZAS TIRGOTĀJU GALVASPILSĒTA​


​ ​VIETAS, KURAS IR VĒRTS APMEKLĒT​

Brēmenes rātsnams

1410. gadā uzceltais Brēmenes pilsētas rātsnams – „īpašs pilsoniskās autonomijas un suverenitātes apliecinātājs” – ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Vēzeres renesanses stila rātsnams ar savu iespaidīgo fasādi ir viens no skaistākajiem pilsoņu namiem Vācijā. Tas ir Eiropā vienīgais rātsnams, kas uzcelts vēlīnajos viduslaikos un kas nav iznīcināts vai mainīts, spējis saglabāt savu sākotnējo formu simtiem gadu.

Brēmenes muzikantu skulptūra

​​​Uz dienvidiem no rātsnama atrodas slavenā četru muzikantu skulptūra. Kurš gan nezina šo priecīgo Brāļu Grimmu pasaku? Runā, ka, ievēloties kaut ko un paberzējot ēzeļa kāju, vēlme piepildās!

Rolanda skulptūra

Vācijā var redzēt daudz statuju, kas veltītas bruņiniekam Rolandam, taču šī ir pati vecākā un lielākā skulptūra vēl no viduslaikiem. Vairāk nekā 10 metrus augstā akmens skulptūra tika uzcelta 1404. gadā, kad tās koka priekšteci iznīcināja arhibīskapa karavīri 1366. gadā. Statuja simbolizē brīvību un pilsētas neatkarību.

Sv. Pētera katedrāle

​​​​Sv. Pētera katedrāle – 1500 gadus veca luterāņu baznīca, kas uzcelta tirgus laukumā. Abi tās torņi, no kuriem viens ir atvērts apmeklētājiem, redzami jau iztālēm un grezno pilsētas panorāmu. Katedrāles pagrabos var apskatīt saglabājušās mūmijas, bet Bībeles dārzā mierīgi izdzert tasi kafijas. Ieeja tornī ir par maksu.

Šnūra kvartāls

​Krāsainākais un vecākais pilsētas kvartāls, kuram ir izdevies izvairīties no Otrā pasaules kara bombardēšanas, apmeklētājus priecē ar unikāliem veikaliņiem, maziem omulīgiem restorāniem. Šeit visu gadu darbojas Ziemassvētku vecīša veikals, ir rotaļlietu muzejs.

Viertel rajons

​Viertel kvartāls – pilsētas centra tuvumā atrodas viskrāsainākais un bohēmiskākais rajons Brēmenē. Vairāk nekā 290 veikalu, kas stiepjas veselas jūdzes garumā un kuros tiek pārdots viss, ko tik vien var iedomāties! Šis rajons var lepoties ar „kiča” mākslu, netradicionāliem teātriem un muzejiem, kā arī daudzkrāsainu nakts dzīvi, kas šeit nekad nenoklust – bāri, naktsklubi un „pabi“ darbojas visu diennakti.