Kopenhāgena​

Tie, kuri šeit ir pirmo reizi, varbūt būs pārsteigti, taču vietēji apgalvo, ka no jebkura Kopenhāgenas punkta līdz ūdenim ir ne vairāk kā 15 minūšu ilgs gājiens. Ezeriem un kanāliem izvagotajai pilsētai ir arī ar ūdeni saistīts simbols – Mazā nāriņa, kurai pirms gada apritēja 100 gadi.​

Pilsētas slavenības

Karaliskās bibliotēkas dārzs​

Kristiānsborgas (Christiansborg) pili atradīsiet uz nelielas Slotsholmenas salas. Tajā atrodas Dānijas parlaments, Augstākā tiesa un valsts ministru kabinets. Daļu pils joprojām izmanto arī karaliskā ģimene, te Ovālajā pils zālē Dānijas karaliene pieņem ārvalstu vēstniekus. No šīs zāles var nokļūt uz balkona, no kura tauta tiek iepazīstināta ar valsts monarhiem. Tiesa, tikai nedaudzi zina, ka, ieejot pa vārtiem Parlamenta laukumā, nokļūsiet brīnišķīgā zaļā oāzē – Karaliskās bibliotēkas dārzā.

Atpūtas parks bērniem ​

Skydebanehaven kādreiz bija Kopenhāgenas karaliskā galma šautuve. Šo vietu viegli pamanīsiet arī no tālienes, jo no trokšņainās ielas to šķir 20 metrus augsta un 70 metrus gara mūra siena. Šī būve tika uzcelta, lai pasargātu garāmgājējus no nejaušām šautuvē izšautām lodēm. Mūsdienās siena vēl aizvien lieliski veic savu aizsardzības funkciju, tikai tagad vairs ne no lodēm, bet gan pilsētas putekļiem un nevajadzīgā trokšņa. Aiz tās atrodas zaļš parks un liels rotaļu laukums bērniem.

Karstās vasaras dienās mazajiem parkā tiek atvērts baseins. Turklāt tas ir viens no parkiem, kurā darbinieki jūsu mazuļiem organizē jautras nodarbes: sporta peldēšanas sacensības, dārgumu meklēšanu un citas jautras atrakcijas.​

Hansa Kristiana Andersena cienītājiem​

Mums tas šķiet nedaudz nepierasti, taču dāņu iecienīta atpūtas vieta ir Assistens kapsēta jeb Kirkegaard (http://www.visitdenmark.com/denmark/kulturcentret-assistens-gdk450197), kur dus ne viens vien ievērojams šīs valsts cilvēks: Hanss Kristians Andersens, Hanss Šerfigs (Hans Scherfig), Sorens Kirkegārds (Søren Kierkegaard) un Nils Bors. Te tiek organizētas arī ekskursijas gida pavadībā.

Christianhavn​

Šī ir vieta, kur Kopenhāgenā varat iznomāt smailīti un kopā (http://kajakole.dk/en/) ar ceļojumu vadītāju, izbraukt pa pilsētas ūdens kanāliem. Ja šādas atrakcijas jūs nevilina, Christianhavn varat mierīgi izbaudīt kafijas vai tējas tasi kafejnīcā uz ūdens.

Kødbyen​

Kødbyen (http://www.visitdenmark.com/denmark/the-meatpacking-district-gdk414463) vai Iepakotās gaļas rajons kādreiz bija vieta, kur ikdienas tikās gaļas industrijas pārstāvji. Mūsdienās šajā modernajā vietā satiksiet gan miesniekus, gan pārdevējus, gan dizainerus, gan citus māksliniekus. Šī vieta ir ikviena, kurš dodas uz pilsētu paēst vai iedzert, mērķis.

Kristiānija​
Kristiānija jeb brīvdomīgā Kopenhāgenas pilsēta (http://www.visitdenmark.com/denmark/christiania-gdk573881ir daudz vairāk nekā tikai rajons, vietējiem tas ir dzīvesveids. Kad 1971. gadā šo vietu pameta militārie spēki, teritorijā ātri apmetās brīvdomātāji, nodēvējot Kristiāniju par brīvu pilsētu, kurā netiek maksāti nodokļi un ir spēkā pašu likumi. Mūsdienās te dzīvo apmēram 1000 pastāvīgo iedzīvotāju, kuriem Kristiānija ir citādāk domājošo un alternatīvu dzīvesveidu propagandējošo Meka.

Nokļūstot šajā alternatīvajā pilsētā, redzēsiet būdiņas un mājiņas, krāsainas sienas un skulptūras. Varēsiet doties uz vietējām kafejnīcām, restorāniem vai bāriem un izbaudīt dzīvās mūzikas pasākumus. Taču ir vērts zināt, ka šeit par savu drošību jums ir jārūpējas pašiem, jo Kopenhāgenas policijai ne vienmēr izdodas iekļūt Kristiānijā. Tāpēc stingri ievērojiet zīmes, kas nosaka, ko drīkst un ko nedrīkst darīt šajā alternatīvajā pilsētā. Bet svarīgākais – nefotografējiet un nefilmējiet Kristiānijā, jo te tas ir stingri aizliegts.

Apļveida tornis​

Rudetaarn jeb Apļveida tornis ir XVII gadsimtā celts tornis un vecākā observatorija Eiropā, kas joprojām darbojas. Tā augšpusē ir platforma, no kuras paveras burvīga Kopenhāgenas vecpilsētas panorāma, taču pirms tam jums būs jāpieveic 268,5 metru attālums, ja kāpsiet pa kāpnēm gar būves ārsienu. Ja centīsieties kāpt pēc iespējas tuvāk ēkai, attālums samazināsies līdz 85,5 metriem.​

Pilis​

​Kopenhaga  - tai seniausia Europos monarchijos rezidencija, tad nenuostabu, kad įspūdingų pilių ir rūmų čia rasite tikrai ne vieną. 

Tad jei žavitės prabangiu gyvenimu ir ištaigingais pastatais, Kopenhagoje verta pamatysi Kronborg pilį (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/kronborg-castle-gdk476685) – vieną geriausiai išsilaikiusių Renesanso pilių šiaurės Europoje, kurios sienos mena dar XVI amžių. Beje, būtent šioje pilyje gyveno Viljamo Šekspyro Hamletas.  ​

Šiaurinėje Kopenhagos dalyje trijose salelėse išsidėstę XVII amžiuje statyti Frederiksborg rūmai (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/frederiksborg-palace-gdk424103). Tiesa, XIX amžiuje juos suniokojo gaisras, tad dabartiniai pastatai – jau atstatytas variantas. Rūmuose rasite Nacionalinės istorijos muziejų, o šalia jų neįtikėtino grožio baroko stiliaus parką, į kurį dar ir šiais laikais užsuka karališkoji šeimyna. 

Rozenborgas (Rosenborg) pils (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/rosenborg-castle-gdk410582), kurā vairāk nekā 100 gadus dzīvoja valsts monarhi, mūsdienās ir kļuvusi par mājām vairākām lielām Dānijas kultūras vērtībām. Pils pagrabos varat apskatīt Dānijas kroņa dārgakmeņus un regālijas. Pils lielajā zālē trīs sudraba lauvas sargā kronēšanas troni un gobelēnus, kas liecina par karaļa Kristiāna V uzvarām un kas šeit karājas no 1693. gada.

Atpūtas parki

Kopenhāgenā ir daudz parku, kuros varēsiet atpūsties, paēst pusdienas un arī izklaidēties. Viens no tādiem parkiem ir Tivoli (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/tivoli-gardens-gdk424504)​ – otrs vecākais atrakciju parks pasaulē. Tā slavenie koka atrakciju kalniņi šogad svin 100 gadu jubileju. Par godu šim notikumam tie tiks atjaunoti oriģinālajā izskatā. Turklāt šeit tiks atklāta arī jauna 600 kvadrātmetru liela zona, kurā būs 3 jaunas atrakcijas, parka apmeklētājus priecēs dzīvā mūzika, bet katru sestdienu varēsiet vērot ne tikai salūtus, bet arī tādas pasaules zvaigznes kā Stingu vai Suede.

Kopenhāgenas ziemeļos atrodas arī pasaulē vecākais atrakciju parks Dyrehavsbakken vai vienkārši Bakken (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/bakken-gdk443528). 426 gadus veco atrakciju parku ieskauj biezi meži, kas te aug jau četrus gadsimtus un kuros brīvi pastaigājas brieži. Parkā ir vairāk nekā 30 veidu dažādu atrakciju, tāpēc Bakken sevi dēvē par parku, kas piedāvā visvairāk izklaides iespēju visā Skandināvijā.​

Tiem, kuriem patīk dzīvnieki, nešaubīgi patiks Kopenhāgenas zooloģiskais dārzs (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/zoo-gdk412324), kurā varēsiet apskatīt ne tikai polārlāčus, Ziemeļu Atlantijas okeāna putnus un roņus, bet arī Polārā loka iemītniekus. Dzīvniekus gan uz sauszemes, gan zem ūdens varēsiet aplūkot ļoti tuvu. Pavisam šajā zooloģiskajā dārzā ir vairāk nekā 3000 dzīvnieku no visas pasaules. Daļa no tiem dzīvo laukā, bet citus, lai arī kādi būtu laika apstākļi, satiksiet mitrajos un siltajos tropu mežos zem jumta, kur ložņā čūskas, dzīvo krokodili, pērtiķi, degunragputni un lidinās eksotiski putni un tauriņi. Šī dārza teritorijā darbojas zooloģiskais dārzs bērniem, kas sevi dēvē par labāko Eiropā.​

Muzeji

Pavisam netālu no Dānijas galvaspilsētas Roskildē atrodas Vikingu kuģu muzejs (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/the-viking-ship-museum-gdk414214visai ģimenei. Šeit ne tikai interesantā veidā iepazīsieties ar vēsturi, apskatot 5 oriģinālus vikingu kuģus, ar kuriem devās karā un braucienos pēc laupījuma pirms 1000 gadiem, bet varēsiet izmēģināt arī paši savus spēkus kuģošanā, braucot pa Roskildes fjordu. Vasarā šajā muzejā ir iespēja redzēt arī vikingu kuģu būves īpatnības vai pat pašam izmēģināt vikingu koka apstrādes rīkus. 

Kopenhāgenas ziemeļos atrodas viens no vecākajiem un lielākajiem brīvdabas muzejiem visā pasaulē – Frilandsmuseet (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/open-air-museum-gdk476683). Te atrodas vairāk nekā 50 saimniecību, dzirnavas un nami no XVII-XX gadsimta. Pavadot te tikai pusi dienas, varat apskatīt visus vēsturiskos Dānijas īpašumus, kas vēsturē aptvēra gan Dienvidzviedriju, gan Ziemeļvāciju un Frīzu salas.​

Planetārijs

​​​Tycho Brahe (http://www.planetariet.dk/en​​) planetariumas patiks visai šeimai, mat čia ne tik galėsite pasinerti į nakties dangų, bet ir pasižiūrėti IMAX ar 3D filmų bei patyrinėti eksponatus. Planetariumo kupolo plotas siekia 1000 kvadratinių metrų, tad keliaudami po begalinę visatą nesunkiai patys pasijusite filmo dalimi. Nesvarbu, kurį jų pasirinksite, kiekvienas filmas prasideda kelione į kosmosą ir dabartinio žvaigždžių išsidėstymo pristatymu. Žiūrint IMAX filmą atrodo, kad vaizdiniai nuo didžiojo kupolo yra visur aplink jus.

Zinātnes centrs Experimentarium City

​​Zinātnes centrs jeb Experimentarium City (http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/experimentarium-city-gdk414356) ir 3000 kvadrātmetrus liela platība, kurā gan bērni, gan pieaugušie var apskatīt, aptaustīt un izjust zinātni visās tās formās. Jaunajā ekspozīcijā „Ziemas sports“ apmeklētāji var izmēģināt savus spēkus 25 sporta veidos: sākot no tramplīnlēkšanas un beidzot ar kērlingu. Izklaides iespējas vēl 1000 kvadrātmetru platībā jūs gaida zem klajām debesīm. 
​​