„Lonely planet" labākais ceļojumu galamērķis 2019. gadā: Kopenhāgena

Katru gadu populārais ceļvedis „Lonely planet" izvēlas 10 pasaules pilsētas, uz kurām ir vērts doties. Nav pārsteigums, ka par 2019. gada ceļojumu galamērķi Nr. 1 ir kļuvusi Kopenhāgena. Kopenhāgena ir pilsēta, kas jāapmeklē ikvienam zvērinātam ceļotājam, kurš vēlas izpētīt „Burvības galvaspilsētu".

„Burvības galvaspilsēta" ir Kopenhāgenas kredo. Šo nosaukumu piedēvēja „Lonely planet", un tas patiesi piestāv skaistajai Dānijas galvaspilsētai. Kamēr Jūs kravājat čemodānus nākamajam ceļojumam uz Kopenhāgenu, gribam Jūs nedaudz iedvesmot šim apciemojumam.

Ērtākais veids, kā nokļūt Dānijā – ceļot ar mūsu prāmi maršrutā Klaipēda - Kārlshamna. Braucot uz rietumiem no Kārlshamnas pāris stundu laikā nokļūsiet Kopenhāgenā – Dānijas galvaspilsētā. Iepazīstieties ar valsti, kas ir slavena ar izklaides iespējām un savām vēsturiskajām personām, lai izvēlētos maršrutu nākamajam atvaļinājumam.BURVĪBAS GALVASPILSĒTA

Kopenhāgena – tik daudz kā vienuviet! Tā ir sena, majestātiska galvaspilsēta ar savu vēsturi un tradīcijām, brīnišķīgām ēkām un lielisku dabu. Papildus visam minētajam pilsēta ir lieliska kultūras, novatoriska dizaina un kulinārijas atklājumu sintēze. Neatkarīgi no tā, kurā gadalaikā izlemsiet apmeklēt Kopenhāgenu, šeit vienmēr būs, ko redzēt. Un 2019. gads tam ir kā radīts!

Mēdz teikt, ka dāņi ir laimīgākie cilvēki pasaulē, un Kopenhāgena jau vairākkārt it nominēta kā labākā pilsēta dzīvošanai. Un tam ir pamatojums. Dzīve Kopenhāgenā ir vienkārša. Tā ir mierīga pilsēta, kuru 30 minūšu laikā varat šķērsot ar velosipēdu. Šis modernās dzīves, jaunā skandināvu dizaina un moderno ideju komplekss radīja jaunu dzīvesveidu, kurā apvienojās kultūras, tradīcijas, vecmodīga pievilcība un lielpilsētas dzīve.

 

IZVEIDOJIET MARŠRUTU

Tā kā Kopenhāgenā ir tik daudz ko apskatīt, ceļojuma izplānošana var radīt grūtības. Šis nelielais dažādu pilsētas daļu apskats palīdzēs izvēlēties savu ceļu piedzīvojumu lielpilsētā.

Kādreizējā strādnieku rajonā Vesterbro atradīsiet kafejnīcas, dizaineru veikalus un brīnišķīgo „Carlsberg" alus darītavas arhitektūru. Populārais gaļas iepakošanas rajons kļuva par jaunu pārtikas produktu veikalu, vienkāršu ēstuvju un modernu bāru lielpilsētu. Nērebro rajonā saplūst vecais un jaunais, dāņu tradīcijas un internacionāla kultūra. Šeit varēsiet aplūkot mākslinieciskas dažādu kultūru dekorācijas, burvīgus ezerus, lieliskus bārus un vēsturisku personību apbedījuma vietas, kas savieno kapus ar muzeju un brīnišķīgu dārzu.

Pilsētas centrā atradīsiet daudz populāru apskates vietu, kā piemēram Tivoli, Amālienborgas pils (Dānijas karalienes rezidence), sena upes osta „Nyhvan", gājēju iepirkšanās kvartāls Strēgeta un daudzi citi. Blakus pilsētas centram atrodas Kristianshavnas rajons, kuru veido seni un šauri kanāliņi un brīvā Kristiānijas pilsēta, kā arī tai kontrastējošie Islands Brygge, kuros ir daudz modernu ēku, Kopenhāgenas ostas pirtis un citas interesantas vietas.

Ēsterbro – mierīga un izlolota pilsētas daļa, kurā atrodas viens no skaistākajiem Kopenhāgenas parkiem, vēstniecības, Mazās nāriņas statuja un lieliskas vietas pēcpusdienas pastaigai. Blakus Ēsterbro, pie jūras atrodas upes osta „Nordhavn". No šejienes pa ūdeni var sasniegt jebkuru pilsētas daļu.

 

JAUNĀ SKANDINĀVISKĀ KOPENHĀGENAS VIRTUVE

Kopenhāgena ir jaunās skandināvu virtuves mājvieta. Tās aizsākums datējams ar 2003. gadu, kad tika atvērts restorāns Noma", bet tā iekaro arī arvien vairāk mūsdienu restorānu. Jaunā ziemeļnieciskā pārtikas kustība ir saistīta ar pārmaiņām Skandināvijas valstu virtuvē, izmantojot ētiski iegūtu un vietēju sezonālu produkciju, papildinot tradicionālos skandināvu ēdienus ar internacionālām iezīmēm. „Noma" pašlaik atrodas Kopenhāgenas centrālajā daļā un četras reizes ir atzīts par pasaulē labāko restorānu. Iedvesmojoties no „Noma", visā pilsētā sāka veidoties arvien jauni skandināviski restorāni:

„Relae" (Jægersborggade 41) lieliski zina, kas ir labs ēdiens. 2016. gadā tas bija izvēlēts par vislabāk uzturēto restorānu pasaulē. Nērebro rajonā esošais restorāns Manfreds" (Jægersborggade 41) atrodas otrpus ielai. Tas lepojas ar labāko tartaru visā pilsētā. „PONY" (Vesterbogade 135) ir mazais brālis divu „Michelin" zvaigžņu restorānam Kadeau" (Wildersgade 10b). Iedvesmu tas smeļas no Dānijas salas Barnholmas dabas. 

Tivoli dārzos arī Jums būs iespēja izbaudīt dāņu virtuvi. Šeit atradīsiet gan nelielus restorānus, gan tradicionālas dāņu ēstuves. „Tivoli Food Hall" atradīsiet letes ar ekoloģisku vistas gaļu, „Michelin" šefpavāru uz restēm ceptos ēdienus, meksikāņu un islandiešu ēdienus un mājās gatavotu alu.

„Nimb" (Bernstoffsgade 5) – Marokas stila pils, kas Tivoli dārzos atrodas vairāk nekā simts gadu. Mūsdienās „Nimb" ir grezna viesnīca, kas piedāvā vairākas interesantas izvēles: sākot ar viņu tradicionālo smørrebrød restorānu Fru Nimb", līdz jaunajai skandināvu ēstuvei Gemyse". „Nimb" ir ziemeļu estētikas un Tivoli maģijas apvienojums. 

Ja vēlaties nobaudīt tradicionālus dāņu ēdienus, 145 gadus senais restorāns „Groften" Jūsu galdam piešķirs īstu nostaļģiju, savukārt vietējā dāņu alus darītava „Faergekroens Bryghus" pasniegs mājās gatavotu alu idilliskā Tivoli apkaimē ezera krastā. 

KO APSKATĪT KOPENHĀGENĀ

Kopenhāgenā ir daudz apskates objektu, vairumu no tiem var sasniegt ejot kājām, tāpēc varam garantēt lielisku kultūras piedzīvojumu. Ievērojamākās vietas ir Tivoli atrakciju parks, Mazās nāriņas statuja, krāšņā Nyhavn osta, bet pilsētā ir vēl daudz kā cita, ko redzēt un piedzīvot. Esam izveidojuši nelielu sarakstu:​

Tivoli dārzi

Tivoli dārzi ir plaši pazīstami, tos mīlēja tādas slavenības kā H. K. Andersens un Volts Disnejs. 175 gadus vecais izklaides parks, kas atrodas pretī Kopenhāgenas centrālajai stacijai, piedāvā fantastisku interesantu tēmu, lielisku restorānu, koncertu un skaistu dārzu apvienojumu, kura dēļ vien Tivoli būtu jāredz ikvienam Kopenhāgenas viesim. ​​

Nacionālais Dānijas akvārijs (Den Blå Planet)

Lielākā Ziemeļeiropas akvārija apmeklējums būs neaizmirstams piedzīvojums visai ģimenei. Izpētīt dzīvi zem ūdens un virs jūras varat tematiskās sadaļās: okeāns, koraļļu rifs, Āfrikas salas, kur dzidrā ūdenī starp noslēpumainām freskām un krāsainām zivīm peld āmurhaizivis. ​

Kopenhāgenas zooloģiskais dārzs

Kopenhāgenas zoodārzā dzīvo vairāk nekā 3 tūkstoši 264 sugu dzīvnieki, tāpēc savvaļas dabas pētniekiem šajā zooloģiskajā dārzā garantēta ne vien izklaidējoša, bet arī izglītojoša diena. Šeit satiksiet krokodilus, pērtiķus, ziloņus, nīlzirgus, lauvas, polārlāčus un daudz citu pasaulē skaistāko dzīvnieku. Zooloģiskā dārza mājaslapā varat uzzināt dzīvnieku barošanas un trenēšanas laikus, tāpēc varat saplānot apmeklējumu tā, lai tas būtu vēl interesantāks.

Brīvā pilsēta Kristiānija

Ja vēlaties neparastu pieredzi, Jums noteikti jāapmeklē brīvā pilsēta Kristiānija. Tā ir Kopenhāgenas „zaļā" zona bez automašīnām. Šeit dzīvo ap 900 iedzīvotāju. Kristiānija vislabāk zināma, pateicoties savai alternatīvajai hipiju kopienai, slavenajai „Pusher Street", savdabīgiem mākslinieciskiem namiem, galerijām, lētām ēstuvēm un daudzām citām vietām. 

Kristiansborgas pils

Šī pils atrodas uz mazās Sluseholmenas salas, pilsētas vidienē. Kristiansburgas pils sadalīta divās daļās – viena daļa paredzēta Dānijas karalienes svētku pusdienām. Majestātiskās troņzāles krāsainās gleznas un skaistās dekorācijas attēlos Dānijas vēsturi. Otra pils daļa atvēlēta Dānijas parlamentam, Augstākajai tiesai un ministru prezidenta kabinetam. 

Muzeji

Kopenhāgenā ir ļoti daudz interesantu muzeju, kuros varam uzzināt par Dānijas vēsturi, ziemeļu dizainu, moderno mākslu un daudz ko citu. Kopenhāgenas nacionālajā muzejā varat iepazīties ar kultūras attīstību no Ledus laikmeta briežu medniekiem līdz vikingu laikiem, no kristietības aizsākumiem līdz pat mūsdienām. 40 km uz Ziemeļiem no Kopenhāgenas atrodas Luiziānas modernās mākslas muzejs, kurā atrodas daudzi pasaulslavenu mākslinieku darbi. Unikālajā Glyptotekete muzejā Kopenhāgenas centrā varēsiet aplūkot 19.-20. gs. mākslas izstādes.​

Apaļais tornis

Tā ir vecākā funkcionējošā observatorija Eiropā. Tā atrodas apaļā tornī pašā Kopenhāgenas centrā. Pateicoties astronomam Tiho Brahem, Dānija bija viena no vadošajām valstīm astronomijas zinātnē. Pēc viņa nāves Dānijas karalis Kristians IV vēlējās turpināt Tiho Brahes pētījumus un uzcēla šo torni. Varat uzkāpt līdz pašai torņa augšai un baudīt brīnišķīgos Kopenhāgenas skatus no putna lidojuma.​

Kopenhāgenas piekraste

Nyhavn rajonā ir neskaitāmi daudz lielisku restorānu, kas piedāvā visdažādākās dāņu virtuves garšas – sākot ar svaigu zivi un sviestmaizēm, beidzot ar visdažādākajām delikatesēm. Pēc pusdienām akmens bruģa klātajā gājēju ieliņā varat turpināt ekskursiju, no ostas dodoties izbraukumā pa kanāliem. Šīs tūres ir labs veids, kā iepazīt Kopenhāgenu, jo peldēsiet garām tādām ievērojamām vietām kā Kopenhāgenas opera, Mazā nāriņa, Amālienburgas pils, Kristiansborgas pils un seni, šauri Kristianshavnas kanāli. ​

​​