DĀNIJA – ĪSTA PARADĪZE ĢIMENES BRĪVDIENĀM ​

Dāņi ir pārliecināti, ka viņu valsts ir īsta paradīze ģimenes brīvdienām: šeit ir droši un mierīgi, bet visas neticami interesantās izklaides – ar roku aizsniedzamas. Tāpēc piedāvājam vairākas izklaides iespējas tiem, kuri ir izslāpuši pēc piedzīvojumiem, jautrības un vēlas arī šo to iemācīties. Ceļosim uz Dāniju, kur sev interesantu nodarbošanos atvaļinājuma laikā atradīs ikviens ģimenes loceklis.​

Legoland

​​LEGO nosaukums ir veidots no diviem dāņu vārdiem leg godt, kuri mūsu valodā nozīmē labi rotaļāties, tieši to Legoland (http://www.legoland.dk/en/) piedāvā ikvienam savam apmeklētājam jau vairākas desmitgades. Metieties piedzīvojumos un jautrībā Spoku namā, pilnā ar vampīriem, rēgiem un monstriem, vai dodieties asinis stindzinošā braucienā pa jautrajiem Polārajiem kalniņiem, kuru unikālais ceļš stāvus krīt lejup pat 5 metrus.

Miniatūru zemē jūs gaida visa pasaule, kas salikta no Lego klucīšiem. Šajā parkā redzēsiet arī īstus pingvīnus, satiksieties ar Amerikas indiāņiem, bet ūdens dzelmē nolaidīsieties ar zemūdens laivu. Visu ģimeni gaida vairāk nekā 50 jautru atrakciju un šeit organizētu pasākumu. Turklāt parkā tiek piedāvāta iespēja apmesties Legoland viesnīcā.

Djurs Sommerland

Djurs Sommerland (http://www.djurssommerland.dk/) – lielākais vasaras piedzīvojumu parks Skandināvijā, kurā ir daudz jautru kalniņu, milzīgs ūdens parks un rotaļu laukumi. Šajā parkā darbojas arī garākā atrakcija visā Dānijā – iesēžoties īpašos vagoniņos, kuri jūs vedīs pa asiem pagriezieniem un cauri šaurām aizām, izkāpsiet tikai pieveicot 1 kilometru garo distanci caur Meksikas džungļiem. Ātrums atrakciju vagoniņos sasniedz 85 km/h, tāpēc adrenalīna tiešām netrūks.

Ūdens atpūtas cienītājiem šis parks piedāvā Ziemeļeiropā vislielāko ūdens atrakciju Skatteøen, kurā vagoniņi traucas ar ātrumu līdz 70 km/h. Bet Piraten atrakcijai jums būs vajadzīgi dzelzs nervi un izturīgs kuņģis, jo šeit dalībnieki krīt pat no 32 metru augstuma ar ātrumu 90 km/h. Taču ne visas izklaides Djurs Sommerland ir tādas nervus kutinošas. Ģimenes te var mierīgi pavadīt laiku lielā ūdens atrakciju parkā vai vienkārši parka zaļajos laukumos.

Faarup Sommerland

​​Vēl viens interesants atrakciju parks Dānijā – Faarup Sommerland (http://www.faarupsommerland.dk/), kas atrodas mežu ieskautā un zaļā apvidū blakus pludmalei. Šeit jautrību un izklaides varēs izbaudīt visdažādākā vecuma apmeklētāji: gan ģimenes, gan adrenalīna, gan arī ūdens atpūtas cienītāji. Parkā darbojas 4D kinoteātris, ir ierīkoti rotaļu laukumi, atrakcijas uz zemes un ūdenī.

Zooloģiskie dārzi

Šī valsts patiešām patiks visiem tiem, kuriem patīk dzīvnieki, jo Dānijā ir daudz zooloģisko dārzu. Vienā no tiem – Odense ZOO (http://www.odensezoo.dk/frontpage/?L=1) – ir vairāk nekā 2000 iemītnieku no visas pasaules. Dažādos kontinentos sadalītajā zooloģiskajā dārzā redzēsiet žirafes, antilopes, lauvas un Sibīrijas tīģerus, pērtiķus, kamieļus, pandas, tapīrus, lamantīnus, pingvīnus un daudz citu dzīvnieku.

Aalborg zooloģiskajā dārzā (https://aalborgzoo.dk/forside.aspx​) dzirdēsiet lauvu rēkoņu, aci pret aci tiksieties ar orangutānu, varēsiet vērot baltos lāčus, kuri gatavojas peldei, apskatīt žirafes, zebras un antilopes Āfrikas savannā, bet bērni varēs papriecāties par dzīvniekiem un tos noglāstīt īpaši ierīkotā zooloģiskā dārza daļā.

Givskud ZOO (http://www.givskudzoo.dk/) dzīvnieku karalistē varēsit ceļot ar savu automobili vai īpašu safari autobusu. Šeit varēsiet izbraukt cauri Āfrikas savannai ar žirafēm un zebrām, kā arī cauri lauvu, kuru šajā zooloģiskajā dārzā ir visvairāk visā Dānijā, teritorijai. Pēc tam varēsit doties uz tropu mežiem, kur redzēsiet ne tikai augus gaļēdājus, bet arī milzīgus ūdrus.

Givskud zooloģiskajā dārzā var ne tikai apskatīt dzīvniekus, te tiek piedāvātas arī citas izklaides iespējas – vigvamu nometnē bērni varēs ugunskurā cept maizi vai, izmantojot īstus zelta meklētāju rīkus, meklēt šo dārgo metālu. Turklāt mazajiem te ir ierīkots daudz spēļu laukumu, bet, braucot ar safari vilcieniņu, viņi varēs arī barot dzīvniekus.

Randers regsnkov (http://www.regnskoven.dk/en/) vai Randers tropu mežs – viena no tūristu visapmeklētākajām vietām Dānijā, kurā ir 3 dažādi tropu meži: Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas. Te varēsiet pastaigāties starp milzīgām liānām, kokiem, šalcošiem ūdenskritumiem un apskatīt vairāk nekā 250 dzīvnieku sugu.