HANKO

Hanko ir neliela pilsēta jūras krastā, kur gan maziem, gan lieliem ceļotājiem būs ko atklāt un darīt. Hanko ir Somijas vasaras pilsēta Nr. 1, kuras 130 km garās piekrastes 30 km klāj smilšainas pludmales.​


Pludmales prieki

Vasarīgus pludmales priekus var izbaudīt Plagenas pludmalē (Plagen beach), kurā var spēlēt minigolfu, pludmales volejbolu, kā arī vizināties ar ūdens karuseli, kas ir priecējis jau vairākas paaudzes. 

Suņiem draudzīgā Hanko

Dodoties uz Hanko, nav jāuztraucas par to, kur atstāt savus mājdzīvniekus. Ņemiet tos līdzi, jo Hanko ir suņiem draudzīga mazpilsēta. Gandrīz visās naktsmītnēs, restorānos un kafejnīcās esat laipni gaidīti kopā ar savu četrkājaino draugu. Tomēr ar suņiem nedrīkst apmeklēt publiskās pludmales. 

Apskates vietas

 Ūdens tornis, kas ir Hanko pilsētas simbols, atrodas 65 m virs jūras līmeņa, un no tā virsotnes atklājas apburoši skaists skats uz Hanko pilsētu.

 

Vēstures interesentiem noteikti iesakām apmeklēt Hanko tuvumā esošo 3 salu bākas:

Gustavsvernu [Gustavsvärn], Rusaro [Russaro] bāku, kas tiek dēvēta arī par „Hanko aci", un Bengtšēras [Bengtskär] bāku, kas ir augstākā bāka Ziemeļvalstīs. ​


Aktīvais sports

Hanko un tās apkārtnē ir radītas visas iespējas aktīvai atpūtai.

Tullirantas [Tulliranta] pludmale ar savām smilšainajām kāpām ir pazīstama un labi zināma vieta dažādo ūdenssportu cienītājiem. Šeit var nodarboties, piemēram, ar sērfbordu un kaitbordu.

Golfs, jāšana

Skaistā vasaras laikā var spēlēt golfu, izjāt ar zirgu vai uzspēlēt dažādas bumbu spēles — no tenisa līdz petankām.

Vizināšanās ar velosipēdu

Somijā ir ļoti labs veloceliņu tīkls. Piemēram, nedēļas nogalē var doties velopārgājienā vai izpētīt Hanko pa 19 km garo apzīmēto veloceliņu, kas ved apkārt pilsētai.

Kāpšanas siena, boulings, biljards

Ja vasarā laikapstākļi sāk nedaudz niķoties, tā ir laba iespēja pievērsties aktivitātēm iekštelpās, piemēram, boulingam, biljardam, jogai, vai pārbaudīt savas spējas uz kāpšanas sienas.​


Restorāni un kafejnīcas

Restorāni piedāvā sezonālas delikateses, piemēram, gardu ceptu pleksti, asari, krabjus, jēra gaļu, dārzeņus.

Katram Hanko restorānam ir savs stāsts.

Slavenais restorāns Hanko kasiino, kura vēsture sniedzas līdz 1879. gadam, papildus garšas piedzīvojumiem piedāvā iespēju baudīt mūziku un skaistu skatu uz pludmali.

Vietējās kafejnīcas un mazās konditorejas piedāvā dažādus gardumus — no sviestmaizēm līdz pat saldiem cepumiem.​

„Četru vēju nams" (The house of the 4 winds) ir vieta, kas noteikti jāapmeklē.

Šai mājai ir bijuši vairāki dažādi īpašnieki, no kuriem vēsturiski interesantākais noteikti ir barons K. G. E. Manerheims [C. G. E. Mannerheim], kurš iegādājās šo māju 1927. gadā un nosauca tajā esošo kafejnīcu par „Četru vēju namu". ​

​​​