​​​HAMBURGA – NOSKAŅU OSTA ​

    

Hamburga ir otra lielākā Vācijas pilsēta un otra lielākā osta Eiropā. Te ir daudz kanālu, tiltu, kuru daudzums tiek lēsts vairāk par 2300 – vairāk nekā Amsterdamā un Venēcijā kopā. Hamburga bieži vien tiek minēta ne tikai kā izklaižu vieta, bet arī kā viena no pievilcīgākajām pilsētām, lai iepirktos. Šeit darbojas viens no pasaulē lielākajiem elektronikas preču veikaliem, Eiropā lielākais apavu veikals, daudz tirdzniecības centru, outletu, luksa preču veikalu, mazu omulīgu dizaineru veikalu. Lielākajās Vācijas pilsētās katru dienu notiek dažādi koncerti, ielu teātri, atrakcijas. Turklāt Hamburgā visu gadu var izvēlēties pasākumus, gadatirgus, pasaules slavenību koncertus, kas apmierinās dažādas vajadzības un atbildīs dažādām gaumēm. Ne velti Hamburga ir pilsēta, kurā savu karjeru sāka slavenā grupa „The Beatles“.

IDEJAS ATPŪTAI UN VIETAS, KURAS VĒRTS APMEKLĒT HAMBURGĀ​

Rātslaukums

​​Hamburgo rotušės aikštė

Tas ir senākais kvartāls Hamburgā, kur atrodas Hamburger rathaus – pilsētas rātsnams. Tā laukumā pastāvīgi notiek dažādi koncerti un pasākumi. Ja būsit šeit, obligāti apmeklējiet Sv. Miķeļa baznīcu. Tā ir viena no iespaidīgākajām Vācijas XVIII gadsimta baroka stila baznīcām. Tās torņa pulksteņa diametrs ir lielākais Vācijā – 24 metri! Blakus rātsnamam ir daudz veikalu, tirdzniecības centru un kafejnīcu. Pavisam blakus ir Hamburgas akciju birža. Bet galvenā iepirkšanās iela Mönckebergstraße savieno rātsnamu ar pilsētas centrālo staciju.​

Elbas tunelis

Hamburgo Elbės tunelis 

Noteikti apmeklējiet Elbas tuneli! Tas tika atklāts 1911. gadā un bija īsta tehnikas sensācija. Tunelis zem Elbas upes ir 426 metrus garš, tajā ir četri lieli kravas lifti un tas tika izmantots, lai transportētu kravas un cilvēkus.
Vēl aizvien ne viens vien Hamburgas iedzīvotājs to izmanto, lai nokļūtu no pilsētas centrālās daļas uz ostu.
Nokļūstot upes otrā pusē, nonāksit Steinwerder rajonā, no kura var vērot brīnišķīgo Hamburgas panorāmu.

Vairāk informācijas​: www.hamburg-tourism.de​

Tradicionālais zivju tirgus

Hamburgo žuvų turgus

Viena no lieliskākajām tūristu izklaidēm Hamburgā ir tradicionālā zivju tirgus apmeklējums. Tas tiek rīkots pilsētas ostas teritorijā katru svētdienu jau no XVIII gs. sākuma. Kaut arī jāceļas ir ļoti agri, apmeklēt ņudzošo tirgu, kas atrodas Sv. Paula rajonā netālu no slavenās Reeperbahn ielas, patiešām ir vērts. Vērts ne tikai tāpēc, ka tur var iegādāties svaigas, tieši no jūras piegādātas vai kūpinātas zivis. Tirgū valda ļoti unikāla atmosfēra – te aktīvi kaulējas pircēji un pārdevēji, bet pavisam netālu, vecajā Tirgus izsoļu nama hallē tiek spēlēta dzīvā mūzika. Šeit dejā griežas pāri, kuriem nakts ir bijusi par īsu vai kuri ir tikko pamodušies.​

Zemūdens kuģis

Hamburgo povandeninis laivas

Senāk tas ir bijis krievu spiegu kuģis, bet tagad – muzejs. Kuģis atrodas neparasti skaistā kvartālā, kur varēsit apskatīt tradicionālo arhitektūru, ostu.​ Adrese: Versmannstraße 23C, Hamburg.


Darba laiks: 10:00 – 18:00​

Miniatūru muzejs

Miniatiūrų muziejus

Miniatur Wunderland – lielākais vilcienu sistēmu un pasaules pilsētu modelis Hamburgā. Miniatūrā maketā var redzēt daudz vairāk, nekā varat iedomāties. Dzelzceļu sistēma, dzīves pilsētās vai kalnos aspekti, ainava, ēkas, ezeri un daudz kas cits attēlots līdz sīkumiem. Apskatot modeli, var sajusties tā, it kā būtu citā pasaulē, it kā šajā acumirklī pats ar vilcienu ceļotu pa Eiropu.
Visa pilsētas vēsture šeit ir kā uz delnas. Hamburgas miniatūru muzeja lielākais lepnums – Eiropā lielākais dzelzceļa modelis, kurā redzamas Vācijas, Šveices un Skandināvijas dzelzceļa līnijas.

Planetārijs

​​Viens no pasaulē populārākajiem planetārijiem, kas atrodas vecajā ūdens tornī.

Adrese: Hindenburgstraße 1b, Hamburg.

Darba laiks: I – II 09:00 – 17:00; III – VII 09:00 – 20:00​

Biļetes cena: pieaugušajiem – 8,50 EUR; bērniem​ – 5,50 EUR

Nakts klubi un bāri

Draugai Hamburge

Ja vēlaties sajust īsto Hamburgas nakts dzīvi, dodieties uz Reeperbahn ielu. Tā ir populārākā vieta, kurā pulcējas visa Hamburgas jaunatne. Te ir daudz nakts klubu, bāru, kafejnīcu, eksotisku veikalu.

Adrese​: Simon-von-Utrecht-Straße 31, 20359 Hamburga

Veikali

Prekybos centras Hamburge

​​KARSTADT 

Iespaidīgs tirdzniecības centrs, kas tiek uzskatīts par vienu no labākajām vietām, kur iepirkties.

Adrese: Mönckebergstraße 16, Hamburga

Darba laiks: I – V 10:00 – 20:00; VI 09:30 – 20:00; VII brīvdiena. 

www.karstadt.de 

KARSTADT SPORTS 

Lielākais sporta preču veikals Eiropā

Adrese: Lange Mühren 14, Hamburga

Darba laiks: I – V 10:00 – 20:00; VI 09:30 – 20:00; VII brīvdiena

​www.karstadt.de ​​

EUROPA PASSAGE 

Viens no lielākajiem tirdzniecības centriem Hamburgā. Iedzīvotājus un tūristus šis centrs vilina ar vairāk nekā 120 veikaliem un kafejnīcām pašā pilsētas centrā. No šīs vietas varat sākt savu iepirkšanās ceļojumu. 

Adrese: Ballindamm 40, Hamburga 

Darba laiks: I – VI 10:00 – 20:00; VII brīvdiena. 

www.europa-passage.de 

Izejot no Europa Passage, pa Bergstraße ielu ejiet Mönckebergstraße ielas virzienā. Šajā ielā atradīsit visiecienītākos veikalus: „H&M“, „Zara“, „Salamander“, „Karstadt“, „Görtz“, „Foot locker“, „Esprit“, „Q&A“. Pie Starbucks kafejnīcas iela sazarojas Mönckebergstraße un Spitalstraße ielās. Iesakām pastaigāties pa abām ielām. Ejot tālāk pa Mönckebergstraße, nokļūsit pie Saturn un Karstadt Sport veikala.

PEEK & CLOPPENBURG 

Lielākais apģērbu veikals Hamburgā. Adrese: 6 Mönckebergstraße 

Darba laikas: I – V 10:00 – 20:00 VI 10:00 – 16:00 VII brīvdiena.

www.peek-und-cloppenburg.de 

SATURN 

Lielākais elektronikas preču veikals pasaulē.

Adrese: Sasseler Damn 43 

Darba laiks: I – V 10:00 – 20:00 VI 10:00 – 16:00 VII brīvdiena.

www.saturn.de 

GÖRTZ 

Lielākais apavu veikals Eiropā.

Adrese: 10 Spitalerstraße, Ha​mburg 

Darba laiks: I – V 10:00 – 20:00 VI 10:00 – 16:00 VII brīvdiena. 

www.goertz.de​ 

STILWERK 

Mēbeļu un interjera centrs. 26 veikali zem viena jumta. 

Adrese: 68 Große Elbestraße, Hamburga 

Darba laiks: I – V 10:00 – 19:00 VI 10:00 – 18:00 VII 13:00 – 18:00 

www.stilwerk.de/hamburg-haus.php

ALSTERTAL – EINKAUFSZENTRUM 

160 veikali zem viena jumta. Apģērbs, suvenīri, „blusu“ tirgus, kafejnīcas, restorāni un izklaides. 

Adrese: Kritenbarg 4, Hamburga 

Darba laiks: I – VII 10:00 – 20:00 

www.alstertal-einkaufszentrum.de 

IKEA HAMBURG 

Braucot ar automobili Ķīles virzienā, pa ceļam ir ērti iepirkties šajā veikalā. 

Adrese: Wunderbrunnen 1, Hamburg. 

Darba laiks: I – VI 10:00 – 21:00 VII brīvdiena

www.ikea.de ​

Tiem, kuri meklē greznākus veikalus, iesakām apmeklēt Neuer Wall ielu, kuru atradīsit, ejot no Europa Passage, otrā Rātslaukuma pusē. Šajā ielā ir daudz dizaineru un pazīstamu zīmolu veikalu​ – Armani, Cartier, Ermenegildo Zegna, Louis Vuitton, Burberry et al.​​

EINKAUFSZENTRUM HAMBURGER STRAßE 

Tirdzniecības centrs, kurā atrodas 110 veikali, kinoteātris, kafejnīcas, restorāni.​ 

Adrese: 41 Hamburger Straße, Hamburga 

Darba laiks: I – VII 10:00 – 20:00 

www.hamburger-meile.com​ 


Botāniskais dārzs Planten un Blomen

​No maija līdz augustam katru dienu plkst. 22.00 Hamburgas centrā ierīkotajā botāniskajā dārzā „Planten un Blomen” norit pusstundu garš mūzikas, gaismu un ūdens šovs, kas pulcē visus, kuri vēlas atpūsties pēc dienas darbiem un dabas un mūzikas skaņu ieskauti aizbēgt no pilsētas kņadas... Tiem, kuri vēlas romantiski pavadīt vakaru vai vienkārši jautri pavadīt laiku kopā ar draugiem, jāparūpējas vien par siltu pledu un laba vīna pudeli.​

Atbraucot ar automobili​

No Ķīles brauciet pa 215. ceļu, pēc tam nogriezieties uz A7 ceļa. Brauciet Altonas/Hamburgas virzienā. Ierodoties Hamburgā, automobili iesakām novietot Hamburgas centrā esošajā Europa Passage tirdzniecības centrā vai blakus esošajās automobiļu stāvvietās.

Adrese: Ballindamm Straße (šajā ielā sekojiet norādēm uz jebkuru automobiļu stāvlaukumu​). ​

Atbraucot ar vilcienu​

No Ķīles vai citām pilsētām ar vilcienu brauciet līdz Hauptbanhof (HBF) – centrālajai dzelzceļa stacijai. Izkāpiet un dodieties pa Mönckebergstraße vai Spitalerstraße ielu Rātslaukuma virzienā.​​​