LĪBEKA – MARCIPĀNA PILSĒTA​

​Ļoti krāšņa pilsēta, slavena ar savām gotikas stila ēkām, mutē kūstošo marcipānu un, iespējams, vislabāk pazīstama savu pasakaini skaisto Holstentor vārtu dēļ. Lībekā ir vairāk nekā 1000 vēsturisku ēku, kuru dēļ pilsēta ir iekļauta Apvienoto Nāciju izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) pasaules mantojuma objektu sarakstā.

LiubekasStaigājot pa Lībekas vecpilsētu, izjutīsit kultūras radīto prieku, atradīsit jaukas romantiskas kafejnīcas, modernus restorānus. Daudzie veikali pārspēs Jūsu gaidas. Šī patiešām brīnišķīgā pilsētas daļa atrodas vien dažu soļu attālumā gan no dzelzceļa (Hauptbahnhof), gan autobusu stacijas.​​​​

Pils klosteris

Pils klosteris tika dibināts 1229. gadā. Iepriekš šeit bija klosteris, nabagu patversme, izmeklēšanas izolators. Šī Lībekā ir īpaša būve, kurā pastāvīgi tiek rīkotas izstādes, notiek pasākumi.

Adrese: Hinter der Burg 2-4, Lübeck
Tel.: +49 451 122 41 95
Darba laiks: II – VII 10:00 – 17:00​

Niederegger – vecākais marcipāna veikals Vācijā

Šajā veikalā varēsit ne tikai sajūsmināties par virtuoziem konditorejas izstrādājumiem, bet arī izdzert tasi kafijas, pagaršot visā pasaulē pazīstamās marcipāna konfektes ar dažādām garšām vai slaveno riekstu krēma torti.

Adrese: Breite Str. 89, Lübeck
Darba laiks: I – VII 10:00 – 18:00​

Holstentor pilsētas vārti

Holštentora – tie ir vēsturiskie pilsētas vārti, kas celti 15. gadsimtā un kļuvuši par vienu no Lībekas simboliem. Šajā vēsturiskajā ēkā ir ierīkots muzejs, kurā var iepazīties ar Hanzas savienības tirgotāju jūras ceļojumiem, briesmām, kas tolaik uzglūnēja jūrā, Lībekas vēsturi, ir apskatāmas arī viduslaiku spīdzināšanas ierīces. ​​​

Veikali

​KARSTADT

Milzīgs tirdzniecības centrs.

Adrese: Königstraße 54+56, Lübeck.
Darba laiks: I – VI 09:00 – 19:00; VII nedarbo diena
Vairāk informācijas​: www.karstadt.de

KÖNIGPASSAGE

Vairāk nekā 30 dažādos veikalos atradīsit skaistas dāvanas vai pirkumus sev.
Adrese: Königstraße 55, Lübeck.​

HÜXSTRASSE

Ja Jums patīk iepirkties, iesakām šo skaisto Lībekas tirdzniecības centru.​

Adrese: Hüxstraße 55, Lübeck.
Vairāk informācijas​: www.die-huexstrasse.de

FLEISCHHAUERSTRASSE

Šajā ielā ir daudz antikvariātu, modes, juvelieru, vīna veikaliņu, dažādu kafejnīcu.​

LINDENARCADEN

Šo tirdzniecības centru pamanīsit blakus Lībekas centrālajai stacijai. Tajā ir patiešām liela preču izvēle: te atradīsit elektronikas preces, apģērbu, apavus, skaistumkopšanas un sporta preces. Šajā centrā ir arī vairāki bistro, kuros varēsit atpūsties pēc garās dienas iepērkoties.

Adrese: Konrad-Adenauer-Straße 2, Lübeck.​​

Atbraucot ar automobili

Izbrauciet no Ķīles pa A21 ceļu. Braucot pa šo ceļu, sekojiet norādēm Lübeck (Lībeka) virzienā. 

Atbraucot ar vilcienu

No Ķīles centrālās dzelzceļa stacijas dodieties līdz Hauptbanhof (HBF) centrālajai dzelzceļa stacijai Lībekā. No Ķīles vilcieni izbrauc katru stundu.