Rīgenes sala​

Vācijas ziemeļos atrodas Rīgenes sala (Rügen), kas nereti tiek dēvēta par saulaināko šīs valsts vietu. Runā, ka Baltijas jūras viļņu apskalotajā salā gadā mēdz būt par 100 stundām vairāk saules nekā Minhenē, pilsētā Vācijas dienvidos. Šī gandrīz 1000 kv. km lielā sala ir lielākā un, pēc daudzu domām, arī skaistākā Vācijas sala, kurā atrodas greznākie šīs valsts kūrorti. Rīgenes sala ir slavena ar baltajām smilšu pludmalēm, saglabāto neskarto dabu. Šīs vietas skaistums līdzinās Nidas dabas skaistumam. 

Moteris Riugeno saloje Ostseebad Binz – lielākais piejūras kūrorts Rīgenes salā. Šeit var apskatīt arī brīnišķīgas XX gs. villas. Citi iecienīti kūrorti – Zellina (Sellin), Giorena.​

Hidence – neliela, skaista saliņa, kas stiepjas netālu no Rīgenes krastiem un atgādina lietuviešu Kuršu kāpas. Salā var nokļūt ar prāmi, bet salu apceļot drīkst tikai kājām, ar velosipēdu vai zirgu vilktos ratos – automobiļu satiksme šeit ir aizliegta.

Kap Arkona – tālākais Rīgenes ziemeļu punkts Vitovas pussalā. Netālu 46 m augstumā var apmeklēt dieva Svantevita dievnamu, kas liecina par senāk uz salas dzīvojošajiem slāviem. XI gs. salu iekaroja dāņi un dievnamu sagrāva, taču salā ir saglabājušies slāvu vietvārdi – upju, ezeru nosaukumi. Ir atjaunota arī slāvu senā dzīvesvieta, kurā var apgūt senus amatus un nogaršot senlaicīgus ēdienus.

Skaistie, mazie namiņi un nelielās viesnīcas, kas izvietotas gar jūru, izstaro vāciešu kārtību un tīrību. Ne tikai šeit, bet arī citās salas pilsētiņās mājas tiek celtas klasiskā stilā. Lielāko daļu namu rotā koka ornamenti, mākslinieciski veidoti balkoni.

Neaprakstāmi skaisti, īpaši vasarā, izskatās Zasnicas krasts un mols. Te ir daudz krāsainu kuģīšu, zvejnieki piedāvā iegādāties tikko kā zvejotas vai kūpinātas zivis, tuvumā atrodas aicinoši restorāni, no kuriem paveras romantisks skats uz jūru. Rīgenes salas centrs ir Bergene, bet nedaudz uz dienvidiem atrodas Putbusa, kas ir slavena ar rozēm: tās redzēsit katrā pagalmā. Interesanta ēka Putbusā ir XIX gs. sākumā celtais teātris.

Riugeno salos paplūdimys

VIETAS, KURAS VĒRTS APMEKLĒT

Tauriņu parks “Schmetterlings Park“

Nuostabaus grožio parkas, kuriame nuolat skraido daugiau nei 140 rūšių drugelių. Vienreizīgi skaists parks, kurā pastāvīgi lidinās vairāk nekā 140 sugu tauriņi.

Adrese: Straße der Jugend 6.
​Biļetes cena: 6,90 EUR.

Darba laiks: I – VII 09:30 – 17:30

Vairāk informācijas​: www.alaris-schmetterlingspark.de​

Störtebeker festspiele - Teātris zem klajām debesīm

Iespaidīgs teātris zem klajām debesīm, kurā spēlē vairāk nekā 150 aktieru, izrādēs redzami 4 īsti kuģi, 30 zirgi. Izrādes laikā redzēsit degošus namus, salūtu un daudz specefektu.

Adrese: Am Bodden 100, Ralswiek / Rügen

Izrādes notiek​: I – VI 20:00

​Biļetes cena: nuo 20 EUR.

Vairāk informācijas​: www.stoertebeker.de​

Zvejniecības un ostas muzejs

​​Apskatiet, kādos apstākļos zvejoja senākos laikos. Muzejā ir daudz eksponātu un informācijas, bet blakus muzejam piestātnē stāv vecs zvejas kuģis.

Darba laiks: I – VII 10:00 – 18:00 

Vairāk informācijas​: www.hafenmuseum.de​

Kara kuģis

Apmeklējiet II Pasaules kara Lielbritānijas zemūdens kuģi. To atradīsiet Zasnicas ostā.

Darba laiks: I – VII 10:00 – 19:00

Vairāk informācijas​: www.hms-otus.com​

Rügen Park - Miniatūru parks visai ģimenei

40 000 kv.m. liels miniatūru parks, kurā apskatāms miniatūrs Romas Kolizejs, Noterdamas katedrāle, Eifeļa tornis un daudz citu ievērojamu ēku. Varēsit izklaidēties arī atrakciju parkā.

Adrese: 22b Mill Street.Gingst

​Biļetes cena: pieaugušajiem (no 12 gadu vecuma)​ – 8,50 EUR.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam​ – 6,50 EUR.

Darba laiks: I – VI 10:00 – 18:00​

Vairāk informācijas​: www.ruegenpark.de​

Jasmund nacionālais parks

Skaistās Konigsstuhl kaļķakmens klintis atrodas Jasmundas nacionālajā parkā. Tās ir ievērojamākais apskates objekts Rīgenes salā. Jūrā grimstošās kraujas krīta baltumā, meži un zaļās pļavas daudziem apmeklētājiem liek šeit uzkavēties ilgāk, lai varētu paceļot pa šo burvīgo Vācijas nacionālo parku un izbaudīt iespaidīgus, civilizācijas neskartus dabas skatus.

Apmeklēt Jasmundas nacionālo parku var katru dienu 9:00 - 19:00
​Biļetes cena pieaugušajiem – 6 EUR.

Vairāk informācijas​: www.koenigsstuhl.com​​