​Ziemassvētku pasaka Vācijā​

Droši vien nav labākas vietas par Vāciju, kur baudīt brīnumaino Ziemassvētku laiku. Ziemassvētku brīnumainā pasaka šajā valstī sākas jau novembra beigās, kad ielās sāk smaržot grauzdētas mandeles un karstvīns, logos arvien vairāk parādās svētku rotājumi, bet no centrālajiem laukumiem sāk plūst svētku melodijas. Ne vien lielpilsētās, bet arī mazākās pilsētiņās tiek rīkoti svētku tirdziņi, kuros jūtama īpaša atmosfēra – visi smaida, bauda gardumus un meklē dāvanas saviem mīļajiem. Tam visam klāt arī viduslaiku arhitektūra, visapkārt mirgojošās lampiņu virtenes, krāsainie karuseļi, garām braucošās karietes, fonā skanošās Ziemassvētku melodijas... Ziemassvētku laikā Vācijā patiešām var sajusties kā brīnumainā pasakā.  


Ziemassvētku tirdziņi

Seno Ziemassvētku tradīciju dēļ Vāciju bieži vien dēvē par Eiropas Ziemassvētku valsti. Ziemassvētku tirdziņu tradīciju aizsākumi šajā valstī meklējami jau 14. gadsimtā. Lampiņu virtenēm rotātie tirdziņi sāk darboties nedēļu pirms adventes sākuma. Nelielajos koka namiņos var atrast eglīšu rotājumus un dekorācijas, rokdarbus un cepumus, kā arī neatkārtojamas un īpašas dāvanas saviem mīļajiem. Šo tirdziņu brīnumaino atmosfēru rada ne vien dekorācijas, bet arī apmeklētāju gaišie smaidi. Tāpēc nebrīnieties, ja pēc Ziemassvētku pilsētiņu apmeklējuma mājās atgriezīsieties ne vien ar iepirkumiem un dāvanām, bet arī ar gaišu svētku sajūtu, kurā varēsiet dalīties ar tuviniekiem un draugiem.

Tiem, kuri ceļo pirmo reizi, iesakām nogaršot vietējās delikateses un karstos dzērienus, jo lielāko daļu no tiem ir iespējams iegādāties arī Ziemassvētku laikā. Starp citu, pasūtot Ziemassvētku dzērienu, to saņemsiet attiecīgajam tirdziņam īpaši izveidotā krūzītē, kuru varēsiet aizvest mājās kā suvenīru. Ja gribat aizbēgt no gadatirgus kņadas, aizejiet uz kādu pili vai baznīcu paklausīties kādu bezmaksas koncertu. Un neaizmirstiet par siltām drēbēm, jo noteikti gribēsies uzkavēties ilgāk un baudīt svētku atmosfēru.

Visus Vācijas Ziemassvētku gadatirgus varat aplūkot šeit: https://goo.gl/cdLE3D


Ziemassvētki katrai gaumei Hamburgā

No vēsturiskā un mierīgā Ziemassvētku tirdziņa Rātslaukumā līdz trakulīgām izklaidēm St. Pauli kvartālā – Hamburga pat svētku laikā ir gatava pārsteigt ikvienu savu viesi ar izmeklētām izklaidēm. Pat visizvēlīgākie šeit varēs atrast dāvanas gan sev, gan tuvajiem kādā no daudzajiem Ziemassvētku tirdziņiem. Bērniem noteikti patiks piparkūku ciematiņš Gänsemarkt laukumā, iespaidīgā slidotava Übersee bulvārī, ziemas atrakciju parks Hamburger DOM, kā arī katru sestdienu notiekošā svētku parāde. Ziemassvētku kņada Hamburgā sākas jau novembra vidū, bet svētku tirdziņi oficiāli savus vārtus ver 26. novembrī.

Vairāk informācijas: https://goo.gl/SSkQX8

Svētku noskaņa Brēmenē

Adventes laikā Brēmenē apmeklētājus gaida divi lieli svētku gadatirgi. Tradicionālais tirdziņš tiek ierīkots UNESCO aizsargājamā laukumā pie rātsnama. Senu, majestātisku Brēmenes ēku ieskauts un gaumīgām svētku dekorācijām izrotāts, šis gadatirgus vilina gan vietējos, gan pilsētas viesus. Bet nedaudz tālāk no centra Vēzeres upes promenādē pilsētas viesiem ir iespēja piedzīvot svētkus viduslaiku garā, jo šeit atrodas īpašs gadatirgus, kurā pārdevēji ir tērpti viduslaikiem raksturīgos tērpos, tiek tirgoti īpaši suvenīri un notiek viduslaikiem raksturīgi ielu priekšnesumi. Atpakaļ mūsdienās atgriež lielie un grezni rotātie Brēmenes tirdzniecības centri, kuros bez maksas tiek iesaiņotas tur nopirktās dāvanas.

Vairāk informācijas: https://goo.gl/1p8Jca

Rostoka un lielākais Ziemassvētku gadatirgus Ziemeļvācijā

Kūrortpilsēta Rostoka ik gadu ar vērienu gaida ziemu, rīkojot lielāko Ziemassvētku gadatirgu Ziemeļvācijā. Caur koka namiņu labirintiem ved vairāk nekā miljons lampiņu, un no kioskiem plūstošās smaržas vilina pagaršot ne vien Vācijai, bet arī tieši Rostokai raksturīgus tradicionālos gardumus. Brīnišķīgu atmosfēru palīdz uzburt arī ap tirdziņu izvietotās svētku atrakcijas. Šajā pilsētā īpaši tiek gaidītas ģimenes ar bērniem, kurus priecēs pasaku izrādes, visdažādākie priekšnesumi un pats Ziemassvētku vecītis.

Vairāk informācijas: https://goo.gl/wvVW7p