Slēpošana Dienvidzviedrijā​

Dienvidzviedrija ir ideāla vieta nelielām slēpošanas brīvdienām visai ģimenei. Šī Zviedrijas daļa atpūtniekus piesaista ar savu mieru un ziemeļniecisko dabas skaistumu. Lai gan šeit nav ļoti augstu kalnu, sakārtotie un labi uzturētie slēpošanas kūrorti ir lieliski piemēroti jaukai nedēļas nogalei ģimenes lokā. Pieredzējušākie slēpotāji varēs izmēģināt savus spēkus dažādas sarežģītības trasēs, bet mazie slēpotāji – mācīties blakus esošajās slēpošanas skolās pie pieredzējušiem un profesionāliem instruktoriem. Dienvidzviedrija ir lieliska izvēle visiem, kas ilgojas pēc mierīgām, klusām un relaksējošām brīvdienām dabā. 

Kūrorts „Isaberg"​


Viens no populārākajiem Dienvidzviedrijas ziemas kūrortiem atrodas vien 190 kilometru attālumā no Kārlshamnas ostas. Tajā ir iespējams izmēģināt 10 dažādas sarežģītības trases, kuru kopējais garums ir 6 kilometri. Modernas sniega ražošanas mašīnas apmeklētājiem nodrošina patīkamu slēpošanas pieredzi, savukārt lielie sešvietīgie pacēlāji ir īpaši ērti, ja dodaties slēpot kopā ar ģimeni. Turklāt šis kūrorts ir lieliski piemērots arī slēpošanas iesācējiem, jo kompleksā darbojas skola ar profesionāliem instruktoriem, kuri palīdzēs ātrāk apgūt šo ziemas sporta veidu. Pēc slēpošanas jūs gaida iekārtotas piknika vietas ar griliem, kuros paši varat pagatavot maltīti, kā arī zviedru nacionālās virtuves restorāns tiem, kas vēlas pagaršot vietējos ēdienus. Viesošanās laikā varēsiet apmesties kādā no kūrortā esošajiem namiņiem, kas paredzēti 4-6 personām. Slēpošanas namiņos atrodams viss, kas nepieciešams ziemas brīvdienām: virtuves aprīkojums, trauki, tosteris un pat veļas žāvētājs.

Vairāk informācijas: https://www.isaberg.com/en/winter


Mullsjö Alpin

Zviedrijas kūrorts „Mullsjö Alpin" tiek dēvēts par ziemas paradīzi ģimenēm. Šeit būs ko darīt gan iesācējiem, gan asu izjūtu cienītājiem. „Mullsjö Alpin" ir lieliska izvēle ceļotājiem ar bērniem, jo tajā ir ierīkotas drošas, īpaši bērniem paredzētas trases ar lēniem pacēlājiem. Bet iesācēji savas slēpošanas prasmes varēs uzlabot pilnīgi bez maksas īsākajās trasēs bez pacēlājiem. Pieredzējušākiem slēpotājiem tiek piedāvāta slēpošana vakaros, savukārt snovbordistiem – „Big Jump" tramplīni un nobraucieni, kuru slīpums dažviet sasniedz 30 grādu.

Vairāk informācijas: 

http://mullsjoalpin.se/?source=compound

Vångabacken

Vien 30 km attālumā no Kārlshamnas atrodas „Vångabacken" slēpošanas trase, kurā var izmēģināt 3 dažādus nobraucienus, no kuriem garākais ir 660 metri. Šeit noteikti būs interesanti gan iesācējiem, gan pieredzējušākiem slēpotājiem. Salīdzinoši nelielajā kūrortā nav lielu tūristu pūļu, tāpēc varēsiet nesteidzīgi izbaudīt ziemas priekus, savukārt iesācēji jutīsies drošāk.

Vairāk informācijas: http://www.vangabacken.com/Information

​​