​Ziemassvētki Zviedrijā

Ziemassvētku laikā lielākās un mazākās Zviedrijas pilsētās iemirdzas tūkstošiem lampiņu, taču, kā ierasts ziemeļniekiem, no tām plūst skandināviska pieticība un estētika. Sarkanos jumtus parasti klāj ilgi gaidītā sniega kārta, pilsētu laukumos parādās jauki Ziemassvētku tirdziņi, kuru koka namiņos rotājas roku darinājumi un Ziemassvētku dekorācijas un smaržo pēc piparkūkām un safrāna maizītēm. Garāmgājēji sildās, rokās turot siltas tējas vai tradicionālā, aromātiskā karstvīna glāzes. Visi izbauda sirsnīgo atmosfēru un cits citam dāvina siltus smaidus. Bet vietējie restorāni aicina nogaršot tradicionālos ēdienus zviedru tik iecienītajās bufetēs, kuras dēvē par Julbord.

Gēteborga – Zviedrijas Ziemassvētku pilsēta

Novembra pēdējā ceturtdienā Gēteborga pārvēršas par Zviedrijas Ziemassvētku galvaspilsētu. Ik gadu vietējās iestādes, uzņēmumi un paši iedzīvotāji pieliek visas pūles, lai saglabātu šo skanīgo titulu, tāpēc ne tikai centrālās ielas un laukumi, bet arī māju fasādes un logi tiek greznoti ar visskaistākajiem rotājumiem. Ziemassvētku laikā Gēteborgā saplūst vecās un jaunās tradīcijas un rada īpaši draudzīgu vidi ikvienam apmeklētājam. Senajā Hāgas kvartālā tiek rīkoti tradicionālie Ziemassvētku tirdziņi, pilsētas vecākajā ēkā Kronhus var atrast unikālus rokdarbus un gardumus, savukārt modernā skandināvu dizaina cienītāju paradīze ir Auktionsverket Kulturarena tirdziņš.

Bez šaubām neaizmirstamākā pieredze jūs gaida Līsbergas atrakciju parkā! Ziemassvētku laikā šeit tiek uzburta īstena ziemas pasaka: sākot ar iespaidīgām atrakcijām, piemīlīgiem gadatirgiem, kas smaržo pēc šokolādes, un beidzot ar daiļslidošanas priekšnesumiem un izrādēm visai ģimenei.

Vairāk:https://www.goteborg.com/en/christmascity/

Ziemassvētku burvība Malmē un Kopenhāgenā

Vēlaties redzēt vairāk? Viena ceļojuma laikā varat aplūkot divas brīnišķīgas Skandināvijas pilsētas – Malmi un Kopenhāgenu.

Ziemassvētku laikā skaisti rotātie Malmes centra rajoni – Gustav Adolf, Södra tullgatan un Davidsbro – pilsētas viesus priecē ar slidotavām, Ziemassvētku melodijām, kārdinoši smaržojošiem gardumiem un karuseļiem. Šeit var sastapt arī ielu māksliniekus un Ziemassvētku korāļu dziedātājus.

Pēc Malmes apskates, nepilnas stundas laikā šķērsojot iespaidīgo Ēresunda tiltu, ceļotāji var doties uz viesmīlīgo Kopenhāgenu. Dāņi Ziemassvētkus sāk svinēt jau ļoti laicīgi, novembra pirmajā piektdienā, kad Kopenhāgenas mērs iededz centrālo Ziemassvētku egli. Šajā laikā ielas grezno dažādi rotājumi, bet skatlogus pārņem Hansa Kristiana Andersena pasaku varoņi. Un kur nu vēl neaprakstāmi skaistais Tivoli parks ar senlaicīgajām atrakcijām, mājīgajām kafejnīcām un pasakaini skaistajiem rotājumiem!

Vairāk par Ziemassvētkiem Kopenhāgenā: https://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/sightseeing/christmas-copenhagen

​​